FreePrograms.me

Baterie se na novém notebooku nenabíjí

Ahoj! Pokud se s vaší baterií něco stane, nevadí. Většina moderních onemocnění baterií je vědě již dlouho známa. Mnohé z nich lze eliminovat celkem snadno, na softwarové úrovni nebo kalibrací. Jiné mohou vyžadovat důkladnější přístup k problému a vyšší náklady na odstraňování problémů. Ať je to jakkoli, v tomto článku budeme podrobněji zvažovat vše, co souvisí s bateriemi a způsoby, jak eliminovat jejich poruchy. Vyplatí se začít s tím, že ne vždy jde o baterii. Problém s nabíjením může souviset jak s baterií, tak s nabíječkou. Významným problémem je také rozbitá zásuvka nebo zástrčka. O čem mluvím: nejprve musíte problém lokalizovat. Musíte přesně vědět, co způsobilo poruchu, a teprve poté ji začít odstraňovat. Souhlas, že kupovat novou baterii, když je roztřepený drát nabíječky, je přinejmenším hloupost.

Pojďme se blíže podívat na možné poruchy a jejich příznaky. V případě, že se notebook zapne a funguje, ale baterie se nenabíjí, je problém s největší pravděpodobností skutečně v samotné baterii. Pokud se však náhle vaše zařízení připojené k síti vůbec nezapne nebo se restartuje a obecně se chová divně, problém absolutně není s baterií.

Takže v prvním případě je přenosný počítač připojený k síti úspěšně napájen elektřinou přímo, s pohonná jednotka, zatímco baterie je zcela ignorována. Ve druhém případě na stavu baterie nezáleží, protože zařízení připojené k síti v zásadě nedostává elektřinu. To je známka problémů s nabíječkou.

На новом ноутбуке не заряжается батарея


Nabíječka je ta malá černá krabička s dráty. Skládá se z napájecího zdroje a vlastních vodičů. Napájecí zdroj je zařízení, které mění střídavý proud ze zásuvky ve zdi na stejnosměrný proud – použitelný pro váš počítač.

V důsledku toho může nastat několik problémů s nabíječkou. První je, že dráty se mohou jednoduše zlomit nebo roztřepit. Druhým problémem je, že se může zdroj přehřát a rozbít. Výrobci proto doporučují nezakrývat nabíječku, musí být dobře chlazená. Kromě přehřívání dochází k odumírání napájecích zdrojů v důsledku velkých přepětí nebo opotřebení součástí. A posledním problémem je samotná zástrčka, může být ohnutá nebo zlomená.



Chcete-li vyřešit problémy s nabíječkou, musíte ji zkontrolovat. Vyplatí se pečlivě zkontrolovat zástrčku a její připojovací zásuvku. Měly by být rovnoměrné, těsně k sobě přiléhat, neměly by se rozpadat a neměly by se třpytit. Zkontrolujte dráty, zda nejsou vážně poškozeny. Kabeláž mohla být na několika místech přerušená nebo roztřepená. Nejjednodušší způsob je otestovat obvod pomocí multimetru, pokud jej máte, nebo pomocí improvizovaných prostředků.



Na základě výsledků kontroly nabíječky můžete pochopit, co dělat dál. Přerušené vodiče lze připájet, ale v případě rozbitého zdroje je třeba zakoupit novou nabíječku. Pokud testy ukazují, že je vše v pořádku a zásuvka, se kterou pracujete, funguje, musíte přejít k diagnostice samotné baterie.

Kontrola stavu baterie by měla začít kontrolou samotné baterie. Odemkněte a otevřete přihrádku na baterie a vyjměte ji. Baterie nesmí být oteklá nebo poškozená. Takové baterie jsou výbušné, buďte s nimi opatrní, jsou absolutně nestabilní a mohou každou chvíli explodovat. Nejlepší je takovou baterii zlikvidovat, a to ihned. Vaše zdraví, stejně jako zlomené, je cennější.



Po dokončení kontroly pouzdra se podívejte na kontakty baterie. Musí být čisté a hladké, bez známek deformace nebo hlubokých škrábanců. Pokud jsou kontakty zoxidované, očistěte je jemnozrnným brusným papírem. Ujistěte se, že je baterie pevně na svém místě a správně vložena do konektoru.



Pokud všechny tyto metody nepomohly a baterie zůstala vybitá, měli byste kontaktovat servisní středisko. Pokud je vaše zařízení stále v záruce, oprava bude zdarma, což je velmi příjemné. V tomto případě se vyplatí požadovat výměnu nefunkční baterie za novou. Protože oprava starého nepřinese požadovaný efekt. V extrémních případech vám baterie vydrží několik měsíců, po kterých se problémy znovu vrátí.

Pokud se baterie nabíjí, ale nabíjení trvá velmi dlouho nebo se rychle vybíjí, zkalibrujte ji. Proces kalibrace baterie je jednoduchý a relativně rychlý. Mnoho moderních výrobců vybavuje své přenosné počítače nástroji - speciálními programy pro kalibraci baterie. Otevřete program, spusťte proces kalibrace a počkejte. O jeho dokončení vás program sám upozorní.

Pokud takové programy nemáte, měli byste provést kalibraci ručně. Ruční kalibrace je nejjednodušší úkon, což znamená vybití baterie na nulu a nabití na 100 %. Pro znatelný efekt je nutné operaci opakovat 2-3x.

Za žádných okolností neberte šroubovák a netahejte za baterii, stejně ji neopravíte a snadno si ublížíte. Rozebrat ji nezvládnou ani ti nejšikovnější Číňané, kteří tuto baterii sestavili.

V nejvzácnějších případech může být důvodem, proč se notebook nenabíjí, přítomnost virů v počítači. Pokud je to možné, prohledejte svůj systém pomocí léčebný nástroj Dr.Web CureIt. Jak vidíte, důvodem není vždy baterie a mnoho dalších faktorů může bránit správnému fungování baterie. Metodický rozbor příčin vám umožní přesně určit vadu baterie a doporučení v tomto článku vám ji pomohou odstranit. Všechno nejlepší!
22. ledna 2015 2
Komentář
Zadejte kód z obrázku:*
Kliknutím na obrázek aktualizujte kód, pokud je nečitelný
  1. Shaty
    Shaty
    4. prosince 2023 15:57
    Mám stejný problém s nabíjením, ale myslím. že baterie prostě vybila.
  2. ahhlov
    ahhlov
    6. prosince 2023 19:08
    Myslel jsem, že mám rozbitý notebook! děkuji moc! nabíjení!