Nastavení Asus RT N10P
Ve skutečnosti není v nastavení routerů Asus nic těžkého - mají intuitivní rozhraní ve firmwaru a nevyžadují žádné speciální dovednosti. Nyní uvidíte toto. Nejprve zkontrolujte připojení samotného routeru k síti. Hlavní ethernetový kabel musí být připojen do konektoru INTERNET (zhruba řečeno od vchodu) a hlavní počítač musí být připojen ke konektoru LAN 1 pomocí identického ethernetového kabelu.
Před nastavením resetujte nastavení na výchozí tovární hodnoty. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko Reset (k použití tohoto cenného tlačítka budete potřebovat tenký předmět - jehlu nebo pero) a počkejte několik minut.
Poté přejděte z ovládacího panelu počítače do Centra sítí a sdílení. Mělo by se zobrazit "Připojení k místní síti". Klikněte na něj levým tlačítkem a přejděte na „Vlastnosti“. Z nich hledáme „Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)“. Ve vlastnostech této položky nastavte IP adresu a DNS servery na automatické.
Další je práce s počítačem. Je potřeba vstoupit do libovolného internetového prohlížeče a zaregistrujte se http://192.168.1.1 nebo http://192.168.0.1 - v závislosti na firmwaru existují různé způsoby, jak přejít na ovládací panel. Poté bude vyžadována autentizace - existuje také několik metod, z nichž jedna je pravděpodobně správná: přihlášení admin, hesla: admin, heslo, 1234, 0000 nebo zcela prázdné heslo. Tak či onak by všechny přihlašovací údaje měly být umístěny na spodní straně routeru do ovládacího panelu.
Když konečně přejdeme do cenné nabídky ASUS, okamžitě přejdeme do nastavení „WAN“, které vybereme v levém sloupci webu. Vybereme „Typ připojení WAN“, který musíte zjistit od svého poskytovatele, a také určit, zda chcete IP adresu přijímat automaticky nebo ne (Ano nebo Ne). Pokud poskytovatel zajišťuje, že router přijímá data automaticky, nejsou žádné otázky. Pokud jsou poskytnuta nějaká data, která je třeba zaznamenat ručně, učiníme tak po zaškrtnutí políčka „Ne“.
Následuje nastavení WiFi připojení. Za to je zodpovědná část nabídky "Bezdrátová síť".
- SSID – název vašeho routeru;
- Skrýt SSID - zobrazí název routeru nebo ne;
- Kód země - hledáme naši zemi;
- Režim bezdrátové sítě, Šířka kanálu - nic neměníme;
- Kanál - je vhodné nastavit něco jiného než automatický nebo první - optimálně od 6 do 9. Změna kanálu vám pomůže zrychlit bezdrátové připojení k internetu;
- Rozšířený kanál - beze změny;
- Předsdílený klíč WPA – Vaše heslo;
- Způsob ověření je WEP, WPA nebo WPA2. Nejmodernější je WPA2, takže jej instalujeme. Zbytek nastavení je výchozí.