Představujeme: hibernace
Hibernace je režim počítače, který umožňuje uložit všechny otevřené soubory a programy na pevný disk po vypnutí napájení. Tento režim je navržen speciálně pro notebooky. Po zapnutí se tedy obsah paměti obnoví, což uživateli umožňuje pokračovat v práci z místa jeho poslední činnosti. Na rozdíl od režim spyashchego Během hibernace se krmení úplně zastaví. Výhody hibernace:
1. Strávit minimum času přihlašováním a odhlašováním ze systému;
2. Nevyžaduje účast uživatele, provádí se automaticky;
3. Hibernaci lze aplikovat na jednotlivé programy.
Nevýhody hibernace:
1. Zabírá velké množství místa na pevném disku, téměř dosahuje velikosti RAM;
2. Došlo k problému s přechodem některých programů do režimu spánku;
3. Změna obsahu na disku způsobí, že předchozí data budou zastaralá. Zastaralé programy nemusí fungovat správně;
4. Pokud dojde k selhání hardwaru, může být problém s ukončením režimu;
5. Ne všechny operační systémy šifrují soubor hibernace, což snižuje jeho zabezpečení;
6. Dlouhé spouštění systému, podobně jako nové úplné spuštění operačního systému.
Chcete-li probudit operační systém z hibernace, musíte stisknout tlačítko napájení. Existují i jiné způsoby, jak obnovit práci, například stisknutím libovolného tlačítka na klávesnici nebo myši na notebooku můžete otevřít víko.
Příkaz hibernace se nemusí objevit v nabídce vypnutí z několika důvodů: povolení hybridního režimu spánku; grafická karta režim nepodporuje; Hibernace je v BIOSu počítače zakázána, v tomto případě je nutné aktualizovat BIOS.
Povolení hibernace lze provést v souboru hiberfil.sys, který se nachází v kořenovém adresáři systémového disku, na kterém Nainstalovaný systém Windows. Chcete-li povolit nebo zakázat hibernaci, použijte řádek správce a zadejte příkaz: powercfg /h off - disable, powercfg /h on - enable. Chcete-li uložit data do paměti RAM na delší dobu, měli byste použít režim spánku. Tento režim je určen pro notebooky, tablety a zařízení, která jsou vybavena bateriemi.