FreePrograms.me

Neefektivní antiviry jsou skutečnou hrozbou

Неэффективность антивирусов - реальная угроза

Všechno to začalo tím, že při pravidelných kontrolách pevného disku na viry můj antivir našel několik virů nebo trojských koní. Viry se zpravidla nacházely ve složkách mezipaměti prohlížeče, tzn. soubory, které se ukládají do vašeho počítače při návštěvě webových stránek. Přemýšlel jsem, proč mi neřekl o virech, když jsem procházel tyto škodlivé stránky? Nakonec se ukázalo, že antivirus, který funguje v reálném čase a monitoruje všechny hrozby, prostě pár hrozeb minul? Jak tedy můžeme mluvit o bezpečnosti? Po přečtení několika renomovaných stránek na téma počítačové bezpečnosti, a zejména antivirových produktů, jsem pochopil proč. Mnoho uživatelů si myslí, že když si koupí počítač s výkonným procesorem a obrovským množstvím paměti RAM, pak se počítač automaticky stane velmi výkonným. To je velká mylná představa. Počítač je systém, jehož výkon se rovná nejslabší součásti systému. Touto součástí je pevný disk.

V tom spočívá celý problém. Když pracujeme, pevný disk je zatížen na maximum. Můžeme to vidět při pohledu na kontrolku aktivity pevného disku - je zobrazena ve formě skla a obvykle bliká modře nebo červeně. Když je tedy neustále zapnutý, znamená to, že je pevný disk načten. A v tuto chvíli musí antivir tato data kontrolovat, čímž dochází i k zátěži disku. Výsledkem je, že antivirus buď zcela zatíží systém, nebo vynechá některá data. Což často vede k průniku virů, které jsou detekovány až později nebo když již systém infikovaly. Co dělat v této situaci?
Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem moderního počítače je surfování po webu, je řešení jednoduché. Všechny prohlížeče mají mezipaměť - prostor pro dočasné soubory. Velikost tohoto prostoru je nutné buď omezit na minimální hodnotu, nebo jej úplně odstranit. Rychlost moderního internetu je dostatečně vysoká pro rychlé načtení celé stránky. Mnoho prohlížečů má funkci pro vymazání mezipaměti při ukončení prohlížeče. V tomto případě však zavření prohlížeče trvá déle.

Další možnost - vymazání mezipaměti ručně nebo pomocí programů. Je to snadné a docela efektivní. Kromě toho můžete vymazat nejen mezipaměť, ale v případě potřeby i další data.

Výhodou všech těchto operací je, že prohlížeče začnou méně zatěžovat systém a antivirus nemusí tyto dočasné soubory skenovat. Kromě toho jsou spolu s mezipamětí odstraněny také viry, které byly „chyceny“ při procházení webových stránek.

Kromě softwarových řešení existuje i jedno technické: instalace SSD disku místo pevného disku. Mnozí o něm již slyšeli, málokdo si ho nainstaloval. Například jsem nainstaloval. Není to levné - asi 4000-5000 rublů. pro 128-256 GB paměti, ale na straně pevného disku nejsou prakticky žádné brzdy, i když dříve by se počítač zpomalil. Systém se spustí za 10 sekund, program se spustí okamžitě. O něco později napíšu článek o tomto typu disku. Uložte si tedy stránky do záložek a čekejte na nové, zajímavé články.
06. prosince 2013 6
Komentář
Zadejte kód z obrázku:*
Kliknutím na obrázek aktualizujte kód, pokud je nečitelný
  1. Nastya
    Nastya
    18. listopadu 2023 16:05
    Díky za článek, je velmi užitečné číst a dozvědět se o skrytých virech
  2. Jen 4tw
    Jen 4tw
    21. listopadu 2023 11:50
    Jaký zajímavý článek. Naprosto souhlasím s jeho autorem, takové mezery existují. 
  3. Shaty
    Shaty
    1. prosince 2023 13:26
    S vymazáním mezipaměti s tebou naprosto souhlasím. Je to opravdu rychlé a efektivní, jen nebuďte líní)
  4. ahhlov
    ahhlov
    2. prosince 2023 19:21
    Dobrý večer, moc děkuji za tak jasný článek! vše se povedlo napoprvé 
  5. YanRing
    YanRing
    3. prosince 2023 22:34
    Takové viry se totiž velmi snadno nachytají v prohlížeči, zvláště v telefonu je antivirus nevidí a pak je velmi obtížné je odstranit. Velmi děkuji za podrobnou analýzu a řešení tohoto problému. 
  6. román0902
    4. prosince 2023 20:59
    Už jsem z těchto virů unavený, teď už vím, jak jsou skryté a budu opatrný.