Zásuvné moduly prohlížeče Google Chrome

Google Chrome je jedním z nejoblíbenějších prohlížečů pro surfování na internetu. Je to dáno jeho funkčností a stabilním provozem. Google Chrome Kromě rozšíření využívá celý seznam pluginů, které umožňují sledovat videa, poslouchat hudbu, otevírat soubory v okně prohlížeče a hrát online hry. Chrome podporuje následující pluginy:
- Adobe Flash Player – je automaticky integrován a aktivován v prohlížeči a jeho aktualizace jsou součástí obecných aktualizací Google Chrome.
- Adobe Reader - nástroj pro prohlížení PDF souborů přímo v okně prohlížeče, bez nutnosti stahovat a otevírat soubor v Adobe Acrobat nebo Adobe Reader.
- Jáva – programovací jazyk, který se používá při vývoji webových stránek. Pokud prohlížeč funguje bez java pluginu, pak se některé stránky zobrazují nesprávně a ne celé.
- Windows Media Player – nástroj pro prohlížení webového obsahu.
- Real Player - přehrávač médií pro přehrávání video a audio materiálů.
- QuickTime je přehrávač médií od společnosti Apple, který vám umožňuje prohlížet mediální audio a video soubory QuickTime.
- MicrosoftSilverlight je plugin, který také umožňuje správně zobrazovat webové stránky a přehrávat multimediální video a audio soubory.
Chcete-li zobrazit všechny pluginy, které jsou připojeny k prohlížeči Google Chrome, musíte do adresního řádku zadat „chrome://plugins“ a stisknout „Enter“.
V našem případě je připojeno 10 modulů. Mezi nimi jsou také ty, které nebyly uvedeny výše:

- Chrome Remote Desktop Viewer – poskytuje možnost vzdáleného přístupu k ploše vašeho počítače.
- Chrome PDF Viewer – plugin, který otevírá dokumenty PDF v okně prohlížeče.
- iTunes Application Detector – plugin pro práci se zařízeními a daty Apple.
- Native Client – s pomocí tohoto pluginu je možné vytvářet webové aplikace vyšší kvality: dobrý zvuk a grafika s vysokým rozlišením.
- Ace Stream P2P Multimedia Plug-in – plugin, který funguje jako živé vysílání, serverový uzel. S jeho pomocí můžete sledovat videa v P2P síti, aniž byste je stahovali do počítače.
Po otevření všech pluginů v okně prohlížeče Chrome má uživatel možnost nakonfigurovat jejich použití: zakázat nebo vždy povolit jejich použití.

Chcete-li zobrazit podrobné informace o všech pluginech, musíte kliknout na tlačítko „Podrobnosti“. Poté se otevře úplný popis všech pluginů: název, popis, verze, umístění, typ, typy Mime. Nyní víte, jak spravovat pluginy prohlížeče Google Chrome, doufám, že se vám to bude hodit pro další používání prohlížeče.