Zpomaluje se muff? Zrychlení prohlížeče Mozilla Firefox
S každou další aktualizací verze Mozilla Firefox Spotřeba systémové paměti se zvyšuje a rychlost načítání stránky se snižuje. Je to celkem logické, protože prohlížeč je stále výkonnější a funkčnější. Jak nakonfigurovat a optimalizovat jeho provoz? O tom bude řeč v tomto článku. Odstranění nepotřebných záložek a panelů nástrojů
Postupem času se budeme mít takhle v prohlížeči lyubom že existuje spousta aktivních záložek a panely nástrojů , které byly náhodně vloženy při instalaci jakýchkoli programů, se staly nedílnou součástí. Všechny tyto skvělé doplňky samozřejmě uživatelům usnadňují život, ale měli byste zdroje svého počítače využívat moudře. A to znamená, že musíte třídit všechno toto bohatství a odstranit nepotřebné.
Vymazání historie prohlížeče
Vymazání historie Mozilla Firefox je poměrně jednoduché. Je to otázka pár vteřin.
Chcete-li to provést, stačí kliknout kombinace klávesových zkratek "Ctrl" + "Shift" + "Del". Poté se objeví dialogové okno, ve kterém zaškrtneme políčka, která se chystáme smazat. Vybereme také období a klikneme na tlačítko „Smazat nyní“.
Zrychlení Mozilla Firefox pomocí SpeedyFox a Firetune
Nejprve si stáhněte bezplatné programy z oficiálních stránek. Poté zavřete prohlížeč a nejprve spusťte program SpeedyFox. V jeho okně je k dispozici pouze jedno tlačítko: „Zrychlit můj Firefox“. V novějších verzích se toto tlačítko nazývá "Optimalizovat". Stlačíme to. Poté program nezávisle provede potřebné změny v konfiguračním souboru prohlížeče.
Nyní spustíme druhý nástroj Firetune. Jeho rozhraní je také docela jasné a neobsahuje žádná tajemství. Obrázek ukazuje, že hlavní okno okamžitě zobrazuje všechny dostupné akce. Vyberte si a klikněte na tlačítko „Konfigurovat“ nebo „Vyladit“.
Snížení spotřeby RAM
Spusťte Mozilla Firefox. Do adresního řádku ručně zadejte about:config. Pokud jej jednoduše vložíte, vyhledávač najde na internetu poměrně velké množství zajímavých článků, kde se tato kombinace slov vyskytuje, nikoli však nastavení prohlížeče. Po zadání stiskněte „Enter“. Na obrazovce by se mělo objevit varování jako na obrázku.
Klikněte na tlačítko „Slibuji, že budu opatrný!“ a začít dělat změny.
Nahoře (na obrázku označeno číslem 1) zadáme do filtru parametr browser.sessionhistory.max_total_viewers. Klikněte na něj dvakrát. V okně, které se otevře, změňte jeho hodnotu na „0“ (na obrázku pod číslem 2).
Poté klikněte pravým tlačítkem na tento řádek. Ze seznamu, který se zobrazí, vyberte „Vytvořit“ a poté „Logické“.
V dialogovém okně, které se objeví na obrazovce, zadejte hodnotu „true“.
Zavřete stránku nastavení a restartujte prohlížeč.
Tímto způsobem jsme omezili ukládání dat prohlížeče do mezipaměti v minimalizovaném režimu. Snížili jsme také načítání prohlížených stránek, které slouží k provedení příkazu „Zpět“ uživatele.
Zrychlete načítání stránek
Stejně jako v předchozím odstavci spusťte Mozilla Firefox. Ručně zadáváme about:config do adresního řádku a souhlasíme s tím, že budeme opatrní.
Dále do filtru zadejte network.http.pipelining. Dvakrát klikněte na řádek, který se objeví, a v dialogovém okně nastavte hodnotu parametru na „true“.
Nyní hledáme ve filtru network.http.proxy.pipelining a dvěma kliknutími na řádek mu přiřadíme stejnou hodnotu „true“.
Parametr network.http.pipelining.maxrequests musí být nastaven na „32“. Chcete-li to provést, dvakrát klikněte na řádek a do zobrazeného dialogového okna napište „32“.
Nyní musíte vytvořit nový konfigurační parametr. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo v okně nastavení prohlížeče. Poté ze seznamu vyberte Vytvořit / Celý. Do názvu napíšeme nglayout.initialpaint.delay a stiskneme tlačítko „OK“ a do hodnoty napíšeme „0“.
A opět se obracíme k filtru s požadavkem network.dns.disableIPv6. Nastavte tento parametr na „false“.
Zkontrolujeme přítomnost parametru content.notify.backoffcount. Pokud neexistuje, vytvořte (Create/Integer) a přiřaďte hodnotu „5“.
Totéž provedeme s parametrem ui.submenuDelay. Prostě mu přiřadíme hodnotu „0“.
Parametr plugin.expose_full_path vytvoříme jako Create/Boolean. přiřaďte mu hodnotu „true“.
Aby se všechny změny projevily a bylo možné zkontrolovat výsledek, zavřete stránku nastavení a restartujte prohlížeč. Poté můžete zkontrolovat výsledek.
Pomocí těchto manipulací jsme zvýšili počet požadavků odeslaných na server, abychom rychle navázali spojení, a proto načetli stránku. Změnilo se také nastavení vykreslování načtené stránky, které výrazně ovlivňuje chod Mozilla Firefox.
Než přejdeme k samotnému prohlížeči, bylo by dobré spustit defragmentaci disku, na kterém je nainstalován. To může nejen výrazně zlepšit výkon Mozilla Firefox, ale celého počítače jako celku.
Ve výchozím nastavení jsou programy nainstalovány na jednotce „C“, takže na ní uvedu příklad.
Disk Defragmentace
Otevřete tedy okno defragmentace disku. Chcete-li to provést, přejděte na „Tento počítač“, klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku „C“ a klikněte na „Vlastnosti“.
Dále klikněte na „Služba“.
Nyní vyberte „Optimalizovat“.
V dalším okně musíte kliknout na tlačítko „Defragmentace“.
Poté se zobrazí okno ukazující proces defragmentace. Různé barvy označují oblasti disku, které dříve prošly tímto postupem či nikoli.
Po spuštění bude defragmentace provedena nezávisle bez zásahu uživatele. To může trvat poměrně dlouho. Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit Mozilla Firefox. A nemusíte být profesionál, aby váš prohlížeč a zároveň počítač fungovaly rychleji.
SpeedyFox zdarma
Oficiální stránky vývojářů http://www.crystalidea.com/ru/speedyfox