Recenze chytrého video editoru - Windows Movie Maker verze 2.6
Tento program poskytuje širokou škálu úžasných funkcí pro úpravu videa. Navíc všechny akce související s úpravou a předváděním vašeho filmu lze provádět na jakémkoli osobním počítači, který je dodáván s myší. Pomocí programu můžete snadno přidávat různé efekty a přechody, hudbu a vyprávění. Poté, co byl váš vlastní film úspěšně vytvořen, můžete jej nahrát v jednom z aktuálně oblíbených formátů na pevný disk nebo jakékoli externí úložné zařízení.
Ne nadarmo dodnes uživatelé, kteří vlastní modernější systémy Windows, stále touží pracovat s Movie Maker.
Movie Maker je určen pro amatérský střih a tvorbu filmů, a proto je jeho použití tak jednoduché a přímočaré. Jednoduchost programu by však neměla být považována za nevýhodu, je to velké plus, které vám umožní vyzkoušet si jako režisér, aniž byste měli nějaké speciální dovednosti. Nebudeme popírat, že Movie Maker není vhodný jako profesionální video editor, ale pro vytvoření vynikající prezentace nemůžete najít lepší aplikaci. Existují některé aspekty Movie Makeru, ve kterých jsou i ti nejslavnější videoeditoři podřízeni. Zde je seznam hlavních funkcí a možností programu:
- s náležitou dovedností, schopnost vytvořit film vynikající kvality;
- možnost snadno a rychle vytvořit prezentaci z obrázků nebo rodinných fotografií;
- neuvěřitelně jednoduché a srozumitelné uživatelské rozhraní pro každého;
- schopnost přijímat video z kamery, digitální i analogové;
- podpora velkého množství videokamer z různých let výroby;
- možnost nahrávat vlastní film z osobního počítače přímo do kamery;
- široký možnosti prořezávání a sešívání videa;
- možnost přidávat různé přechodové efekty, titulky a titulky, zvukové stopy;
- použití moderní technologie komprese Windows Media vám umožňuje dosáhnout vynikající kvality obrazu a zvuku;
- Široká škála možností pro přizpůsobení kvality videa uloženého na disk.
Několik slov o rozhraní programu Windows Movie Maker verze 2.6
Hlavní nabídka obsahuje naprosto všechna nastavení a příkazy, které vám umožní plně řídit provoz programu. Pomocí této nabídky můžete také deaktivovat a povolit určité panely programu a také volat potřebné funkce.
Hned níže je panel nástrojů obsahující řadu tlačítek: pro uložení, otevření, vytvoření projektu, jeho zrušení nebo opakování akcí, skrytí nebo zobrazení hlavního panelu, rozevírací seznam, který umožňuje vybrat příslušnou skupinu prvků. Existují pouze tři skupiny prvků: Video Transitions, Video Effects, Collections. Obzvláště působivý je seznam formátů, ve kterých si můžete uložit svůj vlastní film.
Velmi pohodlným řešením, které výrazně usnadňuje přístup k nejčastěji používaným funkcím programu, bez nichž by byla práce s Windows Movie Maker zcela nepohodlná, je hlavní panel umístěný vlevo.
Obvykle je hlavní panel rozdělen do tří hlavních částí:
První sekce Jmenuje se Capture Video, což v překladu znamená Nahrávání videa. Obsahuje několik možností pro výběr videa, zvuku a obrázků pro „pracovní pole“ programu;
Druhý oddíl se nazývá Upravit film nebo Úpravy filmu. Je zde pět prvků, pomocí kterých můžete zobrazit okna pro kompilace, přechody, video efekty, vytváření titulků a vytváření automatického filmu;
Poslední sekce označovaný jako Finish Movie – Konečná fáze tvorby filmu. Tato fáze obsahuje funkce, které jsou nezbytné pro vytvoření a následné uložení filmu do počítače nebo jiného externího paměťového média.
Nemůžete ignorovat samotné okno projektu, které se nachází uprostřed programu. Zobrazuje video efekty, kompilace a přechody. Výběrem příslušné položky z rozevíracího seznamu nástrojů můžete mezi těmito skupinami přepínat. Tato oblast programu Windows Movie Maker také zobrazuje okno pro vytváření automatického filmu a filmových titulů.
Chcete-li zobrazit všechny kolekce, filtry, přechody a efekty, které jste přidali, měli byste použít přehrávač zabudovaný v programu. Jeho účelem je zobrazit vámi vytvořený projekt. Chcete-li obrázky zvětšit na celou obrazovku, stiskněte příslušné tlačítko na přehrávači nebo použijte kombinace klávesových zkratek Alt + Enter.
V dolní části aplikace Movie Maker se pohodlně nachází další panel, který nám poskytuje několik možností, jak sledovat průběh projektu. Jedno z videí se velmi podobá typické časové ose. Tento režim se používá při výběru a organizaci zvuku, souborů a efektů. A druhý režim je druh storyboardu a bude pohodlný pro uživatele při přidávání různých přechodů a video efektů. Přepínání mezi těmito režimy lze provést buď stisknutím speciálního tlačítka nebo pomocí kombinace kláves Ctrl+T.
Práce s programem je radost. Téměř v žádné fázi nejsou žádné potíže, zvláště pokud se s tím nesetkáte poprvé.
Podrobně jsme se podívali na známý program na úpravu videa Windows Movie Maker. To je prostě skvělý nástroj, který vám pomůže vytvořit nejen amatérské video, ale také profesionální. Program má i své nedostatky. Patří mezi ně mizivé možnosti úpravy zvukových souborů, nepříliš pohodlné zobrazování informací a minimum informací o upravovaných snímcích. Tyto nevýhody jsou však více než kompenzovány řadou úžasných výhod.
A i když je podpora tohoto úžasného programu již dávno ukončena, zůstane mezi uživateli velmi populární ještě mnoho let. Microsoft se pokusil poskytnout náhradu za Windows Movie Maker, který je implementován v moderních operačních systémech společnosti - Windows Movie Studio, součást bezplatného softwarového balíčku s názvem Windows Live.
Přejeme vám příjemnou práci s Windows Movie Maker!
Program pro moderní operační systémy rodiny Windows si můžete zdarma stáhnout kliknutím na odkaz - http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows/get-movie-maker-download.